Kuseteede infektsioonid on küll levinud, kuid neid on võimalik ravida. Korduvate infektsioonide ennetamine on eriti tähtis, kuna see aitab vähendada ebamugavustunnet ja frustratsiooni. Ennetavad strateegiad hõlmavad käitumismuutusi ja looduslike toimeainete kasutamist, mida soovitavad ka Euroopa Uroloogia Assotsiatsiooni juhised. Eriti tõhustavad ennetust D-mannoos ja jõhvikaekstrakt.
D-Mannoosi ja jõhvika ekstrakti erinevused kuseteede infektsioonide ennetamisel
D-Mannoos ja jõhvika ekstrakt on mõlemad tuntud oma kasulikkuse poolest kuseteede infektsioonide ennetamisel, kuid nende toimeainete sisaldus ja toimemehhanismid erinevad oluliselt. D-Mannoos on spetsiifiline lihtsuhkur, millel on võime seonduda bakteritega, takistades nende kinnitumist kuseteede seintele ja hõlbustades nende väljutamist organismist uriini kaudu. Jõhvikatest ei saa piisavas koguses D-Mannoosi kätte, sest neis leidub D-Mannoosi vaid väga väikestes kogustes, mis ei ole piisav terapeutilise toime saavutamiseks.
Erinevalt D-Mannoosist sisaldab jõhvika ekstrakt proantotsüanidiine – aktiivseid taimseid ühendeid, mis aitavad samuti vältida bakterite kinnitumist kuseteede rakkudele. Erinevus seisneb selles, et proantotsüanidiine leidub jõhvikates piisavalt, et tagada efektiivne toime kuseteede infektsioonide vastu võitlemisel. Need proantotsüanidiinid on peamised toimeained, mis muudavad jõhvika ekstrakti kasutamise efektiivseks.
Mõlemad ained, D-Mannoos ja jõhvika ekstraktis sisalduvad proantotsüanidiinid, töötavad sarnasel põhimõttel, takistades baktereid kinnitumast kuseteede seintele. Siiski, terapeutiliseks kasutamiseks on soovitatav D-Mannoos tarbida puhtal kujul, mida tavaliselt saab toidulisandite e-poest või apteegist, kuna D-Mannoosi looduslik sisaldus jõhvikates on liiga väike, et pakkuda sama efekti.
Jõhvikaekstrakti ja D-mannoosi kombineeritud kasutamine võib tõsta ravi efektiivsust lihtsamate kuseteede infektsioonide puhul. Lisaks võivad D-mannoos ja jõhvikaekstrakt koos antibiootikumidega pakkuda veelgi tõhusamat lahendust.
D-mannoosi efektiivsust on uuritud korduvate kuseteede infektsioonide ravis ja ennetamises. Teeme kokkuvõtte uuringust kus hinnati D-mannoosi efektiivsust korduvate kuseteede infektsioonide (UTI) ravis ja ennetamises. Kuigi tavalised antibiootikumide profülaktilised raviskeemid vähendavad korduvate UTI-de esinemissagedust, osutus D-mannoos uuringus veelgi efektiivsemaks, pikendades oluliselt aega infektsioonide kordumiseni.
Uuringusse kaasati 60 naispatsienti vanuses 22 kuni 54 aastat (keskmine vanus 42 aastat), kes olid varem kogenud korduvaid UTIsid. Osalejad jagati kahte rühma, kus nad said kas traditsioonilist antibiootikumiravi või suukaudset D-mannoosi. D-mannoosi manustati alguses 1 grammi kolm korda päevas kahe nädala jooksul, seejärel 1 grammi kaks korda päevas järgmise 22 nädala vältel. Tulemused näitasid, et keskmine aeg kuseteede infektsiooni kordumiseni pikenes märkimisväärselt D-mannoosi saanud grupis, olles 200 päeva, võrreldes antibiootikumravi saanud grupi 52,7 päevaga (p < 0,0001). See tõi esile D-mannoosi tõhususe korduvate UTI-de ravis ja ennetamises*.
Soluro Duo ühendab endas hoolikalt valitud aktiivseid koostisosi pakkudes tugevat toetust kuseteede tervisele.
Soluro Duo® pakendis on üks punane kapsel ja üks läbipaistev kapsel. Punane kapsel sisaldab suureviljalise jõhvika kuivekstrakti (170mg), sh proantotsüanidiinidi (PAC) 30%-51mg ning krüokuivatatud jõhvikakontsentraati 100mg. Lisaks on läbipaistev kapsel, mis sisaldab 500mg D-mannoosi. Täiskasvanud võtavad 1 punane ja 1 läbipaistev kapsel päevas.
* Porru D, Parmigiani A, Tinelli C, et al. Oral D-mannose in recurrent urinary tract infections in women: a pilot study. Journal of Clinical Urology. 2014;7(3):208-213. doi:10.1177/2051415813518332