Kaalu langetamine ja soov kiiresti kaalust alla võtta võib panna inimesi proovima mitmesuguseid meetodeid, kuid kahjuks on paljud neist meetoditest pigem kahjulikud kui tõhusad. Üks laialt levinud, kuid ekslik meetod on maksa puhastamine.
Ära usu müüte!
Toitumisspetsialistid kinnitavad, et maksa puhastamisega kaalust alla võtta ei ole võimalik. Hepatoloogid rõhutavad, et valesti teostatud puhastusmeetodid võivad maksale ja kogu kehale palju kahju teha. Sageli propageeritakse mahlapaastu, mille käigus soovitatakse juua suuri koguseid puu- või köögiviljamahlu. Idee seisneb selles, et mahlad peaksid kehast eemaldama toksiinid, lahustama rasvad ja kiirendama ainevahetust. Tõsiasi on aga see, et maks ei pruugi sellise dieediga üldse rahul olla. Neeruprobleemidega inimestele võib mahlapaast olla isegi ohtlik. Ka nn imetabletid, mida reklaamitakse maksa puhastamise ja kiire kaalulangetamise lahendusena, ei ole imerohud, vaid võivad hoopis kahjustada tervist.
Maksa puhastamine koos paastumisega ei ole hea mõte, sest nälgimise ajal hakkab keha rasva talletama, mitte sellest vabanema. Samuti vähendab paastumine lihasmassi ning tavalisele toitumisele naastes tulevad kaotatud kilod kiiresti tagasi, tihti isegi suuremas koguses. Samas võib internetist leida soovitusi, mis propageerivad õlijoomist või kohviklistiire, mis peaksid väidetavalt maksa puhastama ja kaalulangetust kiirendama. Need on samuti valed väited. Ainus toimiv lahendus on järgida vana ja tõestatud reeglit: süüa tervislikult ja liikuda piisavalt.
Miks on kaloraaži jälgimine oluline?
Maks on kehas üks tähtsamaid organeid, kuna ilma selle funktsioonideta ei suudaks meie keha normaalselt toimida. Maks aitab eemaldada jääkaineid, salvestada vitamiine ja energiat ning reguleerib kolesterooli ja valkude tootmist. Ebatervislik toitumine ja vähene kehaline aktiivsus võivad viia rasvmaksa haiguse tekkimiseni, mis omakorda võib areneda fibroosiks või isegi tsirroosiks.
Selleks, et vabaneda liigsetest kilodest ja hoida maksa tervena, on vaja muuta oma elustiili – süüa tasakaalustatud toitu ja suurendada füüsilist aktiivsust. Paastumine ei ole lahendus, samuti ei tohiks loobuda ühestki toidugrupist. Terve keha ja ka maks vajavad mitmekülgset toitumist. Üks tõhus viis kaalulanguse saavutamiseks on jälgida tarbitavaid ja kulutatud kaloreid. Keha põletab iga kehakaalu kilogrammi kohta ühe kalori tunnis. Seega, 70-kilone inimene vajab päevas umbes 1380 kalorit, millele lisandub füüsilise aktiivsuse koefitsient. Keskmise aktiivsuse puhul on see koefitsient 1,5, mis tähendab, et 70-kilone inimene vajab umbes 2070 kalorit päevas. Selle põhjal saab luua kaloripuudujäägi, et kaalu langetada või liigse tarbimise korral valmistuda kaalu tõusuks.
Maksale meeldib liikumine
Erinevalt paastumisest mõjub maksale hästi füüsiline aktiivsus. Isegi kerge treening võib aidata vähendada rasva ladestumist kehas ja maksas. Soovitatav on teha igal nädalal 150–200 minutit mõõdukat aeroobset treeningut, näiteks kõndimist, jalgrattasõitu, ujumist või tantsimist. Samuti on jõutreening kasulik, kuna see suurendab lihasmassi. Mida rohkem on lihaseid, seda rohkem kaloreid keha põletab, isegi puhkeolekus.
Oluline on leida endale meelepärane füüsiline tegevus, sest sundides end tegema midagi, mis ei meeldi, võib olla raske järjepidevust säilitada. Kui jooksmine ei meeldi, proovi ujumist või jalgrattasõitu – võimalusi on palju.
Söö teadlikult, liigu nutikalt!
Paljud inimesed kipuvad kaalulangetust pidama kiireks protsessiks, lootes tulemusi näha juba nädala või kuuga. Tegelikkuses nõuab aga püsiv kaalulangus ja maksa tervise hoidmine elustiili muutust. Näiteks, kui sööd hommikusöögiks kaks kohukest ja saad kuni 300 kalorit, peaksid mõtlema sellele, et nendest kaloritest vabanemiseks peaksid kõndima kiire tempoga umbes kaks tundi. Samamoodi tasub mõelda enne šokolaaditahvli söömist – 100 grammi piimašokolaadi sisaldab umbes 540 kalorit, mida põletada võtab aega poolteist tundi intensiivset treeningut.
Teisalt, kui poest haarata võisaiake ja see koos kohviga ära süüa, lisandub päevas 174 kalorit, mida saab kulutada näiteks 15-minutilise jooksuga.
Maksa tervise hoidmine – mida teha?
Hepastrong Amino kapslid sisaldavad hoolikalt valitud aminohappeid, nagu ornitiin, koliin, metioniin ja arginiin, mis toetavad maksa mitmekülgselt. See koostis aitab parandada maksatalitlust, soodustab maksarakkude taastumist, kaitseb rakke kahjustuste eest ning aitab kehal neutraliseerida mürgiseid aineid ja ainevahetuse jääkprodukte.
Kiire toimega ornitiin
L-ornitiinil on oluline roll maksa kaitsmisel, alustades oma mõju juba 2–3 tundi pärast esimese kapsli võtmist. See aminohape aitab maksal puhastuda ja neutraliseerida kahjulikke aineid. Ornitiin osaleb otseselt maksa uureatsüklis, mis on üks olulisemaid protsesse mürgiste ainete eemaldamiseks.
Koliin maksa tervise heaks
Koliin toetab homotsüsteiini ja rasvade ainevahetust, aidates samal ajal säilitada maksa normaalset funktsiooni. Selle toime on hädavajalik, et hoida maksa tervena ja toimivana.
Metioniini ja arginiini roll
Metioniin ja arginiin täiustavad ornitiini ja koliini toimet, toetades maksa loomulikku talitlust ja aidates kaasa selle efektiivsele kaitsele.
Lihtne ja mugav kasutada
Ainult üks kapsel päevas tagab 24-tunnise kaitse ja toetuse maksale.
Hepastrong Amino kasutussoovitused
Soovitatav järgmistel juhtudel:
- Ebatervislik toitumine
- Alkoholi või ravimite tarbimine, suitsetamine
- Maksatalitluse häired
- Maksaensüümide (ALAT, ASAT) kõrgenenud tase
Miks valida Hepastrong Amino?
- Mitmetahuline toime: toetab maksatalitlust, kaitseb ja taastab maksarakke ning aitab neutraliseerida mürgiseid aineid.
- Kiire ja tõhus toime tänu ornitiini kiirele aktiivsusele.
- Uue põlvkonna maksapreparaat, mis toimib otse maksas.
- Lihtne kasutada: ainult 1 kapsel päevas.